ביטחון קהילתי

תפקידו של אגף הביטחון במינהל הקהילתי הוא בראש ובראשונה להגביר את תחושת הביטחון האישי והכללי של תושבי השכונה.

פעילות זו מבוצעת בשיתוף פעולה ובהנחיית האגף לחירום וביטחון של עיריית ירושלים ושל משטרת ישראל וכן ע"י ארגוני מתנדבים.

אגף הביטחון במינהל, אחראי על מערך האבטחה של המוסדות ובניני המנהל. מערך המושתת על מאבטחים, מצלמות אבטחה ולחצני חירום.  באירועים שהמינהל מארגן או אחראי להם כגון: הופעות, טכסי יום הזיכרון ויום העצמאות, האגף מפעיל את מערך האבטחה והסדר באירוע, בתיאום עם העירייה והמשטרה . 

 

קורונה

אגף הביטחון מרכז את נושא הקורונה בשכונה ואת פעילות חמ''ל הקורונה השכונתי. בחמ''ל מתקבלים ומרוכזים נתוני הקורונה (מס' חולים, בתי אב, הפצה בשכונה וכדומה), מובנות המשמעויות ומתוכננות דרכי פעולה להסברה, למיגור ולעצירת התפשטות המגפה בפסגת זאב.

 

סיירת הורים

בשכונת פסגת זאב מתקיימת פעילות של קבוצת  הורים מתנדבים, המסיירים בשכונה בשעות הערב והלילה. עיקר הסיורים מתקיימים בימי חמישי ושישי. מטרתה של סיירת זו להגן ולפגוש בבני הנוער, לשוחח עימם, לתמוך בם, לעזור  להם ולהוות חייץ בין הנוער והמשטרה, שלב ביניים למניעת הידרדרות ו'הסתבכות' עם החוק. הנערות והנערים המתקבצים במקומות שונים ברחבי השכונה: גני שעשועים, פארקים ומרכזי מסחר, לעיתים מהווים מטרד וכשסיירת ההורים בשטח, פוגשת בם אזי גורם החיכוך מצטמצם.

כעת יותר מתמיד, כשבתי הספר סגורים, אנו מעוניינים להרחיב ולהגדיל את קבוצת הסיירת. אנו קוראים להורים נוספים להתנדב ולהירתם לחיזוק הסיירת ולהגדלת מספר הסיורים בשכונה למען הנוער.  

 

מוסדות החינוך 

את מוסדות החינוך בשכונה מאבטחים אנשי מקצוע שהוכשרו לתפקיד זה. ישנן גם ניידות סיור של העירייה וניידות משטרה המסיירות בין מוסדות החינוך במשך כל שעות הפעילות. בגני הילדים הותקנו מערכות בקרת כניסה ולחצני מצוקה המחוברים ישירות למוקד העירוני. קב"ט העירייה ורכז הביטחון של מוסדות החינוך בפסגה מפקחים על מערך האבטחה ועל עבודת המאבטחים.

 

פורום ביטחון 

הפורום כולל את נציגי המשטרה, העירייה, המינהל והתושבים ומתכנס לפי צורך. הפורום דן בנושאים שעל סדר היום הביטחוני- קהילתי וממליץ להנהלה על דרכי פעולה.

במינהל קיים מערך חירום קהילתי המבוסס על צוות עובדים ומתנדבים. צוות החירום מתוכנן ומיועד להעניק סיוע ומידע בעתות משבר וחירום.


משטרת ישראל 

בשכונת פסגת זאב פועלים שני מרכזי שיטור קהילתי (מש"ק) שתפקידם להעניק שירות לתושבים בקבלת תלונות, פתרון סכסוכי שכנים, טיפול באבדות ומציאות, בעיות תנועה וחנייה ובכלל נושאי אכיפה וחוק.

מרכז השיטור הקהילתי מופעל ע"י השוטרים הקהילתיים:

 

 *יפים פריצט- בפסגת זאב מרכז וצפון.

מקבל קהל במבנה המש"ק בשדרות משה דיין 84 (בצד של יום טוב עסיס).

שעות קבלת קהל: יום א-9:00-12:00 יום ג 15:00-18:00

טל': 02-5852638 נייד: 050-5063471

 

 *רפאל שלומוב- בפסגת זאב מזרח, מערב ודרום,

מקבל קהל במבנה המינהל הקהילתי (כניסה דרך פארק מורנו).

שעות קבלת קהל: יום ב-9:00-12:00 יום ד- 15:00-18:00

טל': 02-5832278 נייד:050-6277876.

 

img
WhatsApp chat